8 Ekim 2017 Pazar

KAYIP KITA KEREM
YİRMİ YEDİ SIFIR ÜÇ İKİBİN ON ÜÇ

BUGÜN

Kafasındaki sorular ve sorunlar ve problemler ve çözümler karmaşıktı biraz bugün . Aslında sebepler , olaylar , olgular , olacaklar hepsi birbiri ardına geldiler . O anlam karmaşası gibi gözükse de olmayan gibi ...
Tek istediği sessizlikti . şşş , şşş , şşştt ...
Aslında herkes gibi anlık düşüncelere dalıyordu yada böyle teselli ediyordu kendini . Aslında olmayanı düşünür ama onu kafasında gezdirir , orada yaşatır , orada hükümlendirir , orada başlatır ve bitirirdi .
Tıpkı renklerin inanılmaz uyumunu bildiği halde , birden kafasında çakan o şimşeğin ardından kullanıma sokması gibiydi , hayat onun için ... En azından farkındaydı . Farkında olmayanlardan bir adım önde hissetti kendini .
Her şeyin çok güzel gittiğini düşünmeye başlamışken tam yine , terslikler onu bulmuştu .
Kendini müziğin ahengine bırakmış notalar gibi görünüyordu ... O kadar güzeldi ki bu , vazgeçemiyordu artık , o senfoniden .
Günler öyle güzel geçiyorlardı ki , sen farkında değilmiş gibi davranırken ...
Karşılığı vardır elbet , her bir suçun , her bir iyiliğin , her bir , her bir’in ...
Öyle güzel ki hayat , öyle de acı . Aslında güzel-acı bir zıtlık değil ama belkide her neyse gelen o yabancı ses dağıtmıştı ilgisini , notalar bir bir kaybolmaya başlamıştı . Bağırmak istedi ama bağıramadı . Öylece kalem elinde kala kaldı . Bir an güldü , hayır sadece bir tebessümdü dudaklarında sönen , orada öylece kaldın .
Bir gün yaşıyorsun , öyle güzel bir gün ki , artık olanlara inanamayıp aptallaşmaya başladın . Bu kadar güzel şey , nasıl bir güne sığar !
 Sorgulamaya başladı .
Bir anlığına vazgeçti yazmaktan , kalem çığlıklar atmaya başladı , kağıt ya dur ya devam et sonuna kadar ...
Kumar masasına yatıracağım son param gibi geliyorlar o anda kelimeler , tam manasında , tam yerinde böyle olması daha hoş sanırım , diye mırıldandı .
Artık bol bol görüşeceğimizi umut ede dururken , ben belki benliğimi unutup dönmeyeceğim sana , senin kadar olmasa da daha zararlı bir şeye yöneleceğim galiba . Evet , evet , tam aradığım şey bu işte ...
Döneceğim uzaklardan , aynı anda ayrılamayacağım belki de senden ...

Hiç yorum yok:

Etiketler

#beklenenask #beklenenask #umut #whokerem #şiirgecelerde #whokerem #şiirsokakta #şiirtenimde #şiirgözlerinde #şiirgecelerde #mutluluk #karmasa #whokerem #samsun #siir #beklenenask #umut #whokerem #yıldızYTyıldız #şiirheryerde #şiirsokakta #şiirteninde #beklenenask #umut #whokerem #yıldızYTyıldız #şiirheryerde #şiirsokakta #şiirteninde #mavi #beklenenask #yıldızYTyıldız #müjde #whokerem #şiirsokakta #şiirtenimde #şiirgözlerinde #şiirgecelerde #bazıbazı #hayaller #düşler #hisler #sözler #melek #ilham #beklenenask #yıldızYTyıldız #müjde #whokerem #şiirsokakta #şiirtenimde #şiirgözlerinde #şiirgecelerde #mutluluk #karmasa #kelam #nice #aşık #sazteli #aglayan #bir #anne #beklenenask #YOKLUĞUNDA #whokerem #yıldızYTyıldız #şiirheryerde #şiirsokakta #şiirteninde #BelginErtürk #çamağacı #pür #otuznisan #yağmur #macin #mavi #sinop #şiirheryerde #şiirsokakta #şiirteninde #uğultu #umut #whokerem #whokerem #beytullahbesler #samsun #aralık #2013 #whokerem #samsun #siir #whokerem #şiir #beytullahbesler #unknown #tarihiunutulmuşşiirler #whokerem #şiir #şair #harika #insan #yalnız #insan #yalnızlık #yıldızYTyıldız #yıldızYTyıldız #müjde #whokerem #şiirsokakta #şiirtenimde #şiirgözlerinde #şiirgecelerde #mutluluk #karmasa #kelam #nice #aşık #sazteli #aglayan #bir #anne ali Aşk beklenenask blogger gece hissizlik ömür saatdördübeşgeçe sefa şair şiir şiirsokakta şiirteninde ucurumunkanatlari whokerem yalnızlık yazar yıldızYTyıldız

Popüler Yayınlar